Generációk közötti tudástranszfer 2.0 – 2019.02.06.

Február 6-án sikeresen megtartottuk Generációk közötti tudástranszfer 2.0 rendezvénysorozatunk második részét. A hallgatóság között helyet foglaltak a kutatásban résztvevők, cégtulajdonosok, vezetők, és érdeklődők.

Az alapítvány fő tevékenységi területe a tehetséggondozás és a tudásmegosztás, a generációk közötti híd építése oktatással és képzéssel.

Célunk a Tehetség és Tudás Központ Alapítvány (TTKA) keretein belül, a tudás áramlás lehetővé tétele és az ezt támogató értékes tehetségek felszínre hozatala annak érdekében, hogy ez a tudás és tehetség közkincsé váljon.

dr. Velencei Jolán: A tudás miliője

dr. Velencei Jolán egytemi tanár előadásában a következők hangzottak el:

  • Hol, mikor és milyen tudás osztható meg?
  • Lehet-e formalizálni a tudásáramlást?
  • A tudásmegosztás típusai.

Kiss Aranka: Tudástranszfer online kutatás 2.0

Kiss Aranka pszichológus a TTKA által indított online tudástranszfer kutatás részeredményeit mutatta be.

A különböző generációk együttélése és az együttműködés menedzselése a munkahelyen egyre nagyobb kihívást jelent az egyének és a cégek számára.

A kutatás célja pedig az, hogy kiderítse, melyek a tudástranszfer akadályozó tényezők? Milyen módon lehet a generációk közötti tudástranszfert erősíteni?


Csatlakozz a Facebook csoportunkhoz és kövess minket!

Támogatók jelentkezését várjuk a további események megrendezéséhez szükséges anyagi erőforrás megteremtéséhez. Bármilyen ötletre, megoldásra, együttműködésre nyitottak vagyunk.

Reméljük, hogy kezdeményezésünkkel sikerült egy lépést tennünk a generációk közötti tudástranszferért.


Katona Melinda
Tehetség és Tudás Központ Alapítvány
elnök